czwartek, 11 maja 2017

Zrób coś dla siebie!


Zastanawiałaś się czasem czy można porównać anorektyczkę do alkoholika?

Przecież jedno i drugie jest silną chorobą.

W mojej opinii anoreksja jest pewnego rodzaju uzależnieniem i anorektyczkę, która wyszła z choroby można porównać do bycia niepijącym już alkoholikiem.

Jeśli raz miało się problem związany z nawykami anorektycznymi to jest to znak, że w jakiś sposób mamy tendencję do nadmiernej kontroli swojego wyglądu, co może odbić się negatywnie na zdrowiu i życiu.

Byłe anorektyczki często są osobami, które w dużym stopniu skupiają swoją uwagę na jedzeniu i w ten sposób objawia się ich uzależnienie. Jednak to, że się na tym skupiamy nie oznacza, że nadal ograniczamy posiłki do minimum aby chudnąć. Nie jest to również wyznacznik, że jesteśmy w zaawansowanym stadium choroby. Po prostu dokonujemy dobrych i racjonalnych wyborów.

Mimo wszystko musimy mieć na uwadze swoją przeszłość, gdyż jeden fałszywy krok w tył może się na nas silnie odbić i pociągnąć w dół, tracąc wszystko co osiągnęłyśmy.

Temat do przemyśleń i rozważań dziewczyny :)

A tym czasem proponuję tak jak w temacie posta zrobić coś dla siebie! :)

Może zdarzyć się tak, że masz gorszy dzień, nic Ci się nie udaje jesteś zła... Osobiście miałam ostatnio kilka takich dni, ale wizyta w salonie kosmetycznym Justyny <3 zdecydowanie poprawiła mi humor! Dziewczyny wspaniale się mną zajęły, spędziłam z nimi wesołe kilka godzin z cudownymi efektami końcowymi! Hybryda i pedicure pełna klasa, trudno się nie pochwalić dlatego wstawiam wam kilka zdjęć z wizyty :)

Przy okazji zachęcam abyście zajrzały na ich strony:
En Ju Studio - Justyna Rawska
Marta RomanowskaPozdrawiam was gorąco <3 :*

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe i mądre przemyślenia. Warto się zastanowić nad takim aspektem choroby.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...