środa, 10 stycznia 2018

Nauczmy się JEŚĆ! :)

🍽️Nauczmy się JEŚĆ! 🍛

Wychodzenie z choroby w moim odczuciu jest czymś na obraz 'nauki jedzenia od podstaw'. Anorektyczka traci tę umiejętność, bo widzi jedzenie tylko przez pryzmat choroby i kalorii jakie spożywa w danym momencie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie każdy człowiek liczy kalorie i odżywia się zgodnie ze wskaźnikami?

Oczywiście, że nie. A mimo to ludzie w większości mają normalną wagę i nie widzimy na ulicach stada osób otyłych, dlatego że nie liczą kalorii. Trzeba rozgraniczyć racjonalne żywienie a odchudzanie się. Na własnym przykładzie udało mi się doświadczyć tego jak nauczyć się jeść. Początki były zmorą, nie potrafiłam sobie poradzić z brakiem możliwości ważenia składników, ciągle miałam ten kalkulator w głowie.

Chęci wyjścia z anoreksji, a wyjście z niej to bardzo długa droga, nie zawsze dosięgamy jej końca, bo tak jak kiedyś wspomniałam w jednym z postów anorektyczka zawsze zostanie anorektyczka, podobnie jak alkoholik będzie alkoholikiem. Różnica pojawia się w momencie określenia - jestem anorektyczką, jedzącą od np 3 lat i jestem alkoholikiem ale nie pije już 10 lat.

Przede wszystkim trzeba słuchać swojego ciała i organizmu, na początku nie dostrzegasz tych sygnałów i musisz kierować się intuicją i faktycznie mieć jakieś godziny, w których wiesz, że musisz coś zjeść. Wtedy jest Ci łatwiej kontrolować posiłki bez omijania ich (bo anorektyczki mają tę tendencję). 

Podejmiesz wyzwanie nauczenia się jedzenia od podstaw? Poznawania na nowo dawnych smaków i delektowania się nimi, przywołując miłe wspomnienia? :)

4 komentarze:

 1. Świetny wpis sam zacząłem z dziewczyną w tym roku, przygodę z fitnessem i odchudzaniem na pewno będziemy polecać Twojego bloga wśród znajomych :) nie możemy się doczekać, aż wstawisz coś nowego :D
  Ja bardziej w Calisthenics poszedłem a moja dziewczyna sam fitness :) trzymaj się cieplutko.

  Osobiście mogę też polecić Diet map https://goo.gl/z5eNrM = Diet map a także kartę Mylife https://goo.gl/14LKrD
  która pozwala na dostęp do lekarzy a także siłowni i punktów fitness w całej Polsce bez zbędnego chodzenia i załatwiania formalności

  Pozdrawiam i na 100% będziemy wracać do lektury na Twoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że tak rzadko piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam takie samo podejście do diety i fitnessu. Nie można myśleć schematami, trzeba dopasować się do tego co nam podpowiada organizm

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie czyta się Twoj blog. Każdy wpis daje mi dużo motywacji i do walki o zdrowie i super sylwetkę :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...